Mladší žákyně …

Poslední lednový víkend, 26. – 28.1.2024, se v ivančické sportovní hale konal již 11. ročník turnaje mladších žákyní pod názvem Vangl Cup – ŽELVA 2024. I tentokrát do Ivančic zavítalo 10 týmů a turnaj byl odehrán systémem každý s každým. Kromě domácích děvčat se turnaje zúčastnila dvě družstva z DHC Plzeň, družstvo Sokola Písek, Sokol Kobylisy, SKH Velká nad Veličkou, DHK Zora Olomouc, Sokol Velké Meziříčí, HC Zlín a jedno družstvo ze Slovenska MŠK – hádzaná Čadca.

Domácí děvčata předváděla pohledné akce, ale stále se potýkáme i s velkým množstvím technických chyb. Konečná bilance ivančických házenkářek 4 výhry a 5 proher ale není vůbec špatná. Domácí nakonec obsadily 7. místo a to jen kvůli prohranému utkání se Sokolem Kobylisy, se kterými měli v konečném hodnocení stejně bodů.

Vítězem turnaje se stalo družstvo DHC Plzeň „A“, které ve vzájemném utkání jen o gól porazilo stříbrné družstvo Sokola Písek. Třetí místo si pak odvezlo družstvo Velké nad Veličkou.

Nejužitečnější hráčkou turnaje byla trenéry zvolena zlínská Dorothy Majerová, nejlepší brankářkou hráčka bronzového družstva Velké Nad Veličkou Jana Škodová. Nejlepší střelkyní turnaje se 45 brankami byla olomoucká Viktorie Weiserová.

I tentokrát bych ráda poděkovala všem, kteří se na turnaji podíleli. V první řadě rozhodčím, kteří opět odpískali celkem 45 utkání. Jmenovitě Patrik Jonáš, Petr Rusanov, Dominik Florián, Matěj Přikryl, Lenka Víšková a Jaroslav Dostál. Velké poděkování patří oběma řidičům Petře Šiplové a Robertovi Kusslovi, stejně tak děvčatům na časomíře z řad žen – Adrianě Hacarové, Martině Svobodové, Kláře Doležalové a Adéle Brustmannové. Hladký průběh pak zajistily Lucie Krejčíková a Marika Kocábová, které pomohly všude, kde bylo potřeba. V neposlední řadě patří poděkování Městu Ivančice a firmě Autoexpres, které turnaj podpořily sponzorskými dary.

Sestava HK Ivančice:

Bartošová Martina – Sutterová Adéla, Dvořáková Alena, Kališová Hana, Obršlíková Tereza, Staňková Jarmila, Staňková Pavlína, Ševelová Šárka, Harenčáková Anna, Kusslová Nela, Pašková Debora, Foberová Stella, Juránková Karolína a Putnová Zuzana

Realizační tým: Svoboda Petr a Staněk Vlastislav