Starší žákyně …

O víkendu 19.-21.1. 2024 se v ivančické hale konal již 6. ročník turnaje starších žákyní pod názvem Vangl Cup 2024. Turnaje se zúčastnilo celkem 10 družstev, kromě domácích to bylo 8 družstev z České republiky (DHC Plzeň, Sokol Písek, Sokol Kobylisy II, Sokol Velké Meziříčí, DHC Slavia Praha, HC Zlín „A“, HC Zlín „B“ a DHK Zora Olomouc) a jedno družstvo ze Slovenska (MŠK – hádzaná Čadca). Turnaj se hrál systémem každý s každým, kdy diváci ve sportovní hale tak za víkend viděli 45 utkání.

Po nepodařeném pátku se ivančická děvčata rozehrála k výkonům, které trenéři od nich očekávají. Přemožitele našla jen v soupeřkách, které i v konečném hodnocení skončily před domácími, DHC Plzeň a DHC Slavia Praha. I přesto utkání proti DHC Plzeň bylo od ivančických házenkářek nejpovedenější v celém turnaji. Škoda začátku, kdy nám soupeř během 5 minut odskočil, a i přesto že jsme soupeře dokázali ještě dotáhnout, už nebyl dostatek sil na to, utkání otočit.

V konečném hodnocení tak ivančické házenkářky získaly bronzové medaile. Celý turnaj ovládlo bez jediné porážky družstvo DHC Plzeň a stříbrné medaile si odvezlo družstvo DHC Slavia Praha.

Domácí děvčata zaslouží pochvalu především za to, že po nepovedených dvou pátečních utkáních se dokázala zvednout, a i když výkon nebyl vždy ideální, bojovala o každý míč a ukázala, že házenou hrát umí.

Nejlepší brankářkou byla vyhlášená hráčka Sokola Kobylis, která běžně nastupuje za DHC Slavii Praha, ale na turnaji pomáhala právě Kobylisím, Veronika Vyhnanovská. Nejužitečnější hráčkou turnaje byla trenéry zvolena Denisa Krčková z družstva HC Zlín „B“. Nejlepší střelkyní turnaje se pak stala Lucie Rittichová z DHC Plzeň, která za 9 utkání vsítila 49 branek.

Ráda bych touto cestou poděkovala všem, kteří se na turnaji organizačně podíleli. V první řadě rozhodčím: Patrikovi Jonášovi, Petrovi Rusanovovi, Dominikovi Floriánovi a Matějovi Přikrylovi. Další, kterým patří velké poděkování jsou zapisovatelky a časoměřičky Kláry Zajícová a Knotková a Petra Urbanová a naši dva řidiči Radek Koptík a Oldřich Humpola. V neposlední řadě patří velké poděkování Marice Kocábové, Lucii Krejčíkové a Petře Šiplové, které pomohly vždy tam, kde bylo potřeba!!!

Nesmím zapomenout poděkovat i za sponzorské dary a podporu od města Ivančice a firmě Autoexpres za zapůjčení transportérů.

Sestava HK Ivančice:

Burešová Jana, Kudláčková Emma, Koptíková Ellen, Do Bao Ngoc Kristýna, Šachrová Zuzana, Holá Vanessa, Kabelková Tereza, Nováková Petra, Feithová Kristina, Čožíková Karolína, Čožíková Denisa, Hrdá Viktorie, Bubeníková Jessica

Trenéři: Svoboda Petr a Hájková Lenka

Fotky