Jiří Obršlík | | Žačky | Žačky - žákovská liga

Domácí kolo žákovské ligy je minulostí

Starší žačky...

V neděli 13. 1. 2019 se opět rozběhla žákovská liga starších žákyň. Její 2. kolo jsme hostily v azylu sportovní haly v Moravském Krumlově, kam zavítala družstva: DHC Slavia Praha, DHK Litovel, Astra Praha a Jiskra Havlíčkův Brod.

Celková bilance domácích děvčat byla dvě vítězství a dvě porážky. K prvnímu utkání jsme nastoupily proti družstvu Slavie Praha, které v žákovské lize ještě nepoznalo porážku, a ani našim holkám se nepovedlo nad pražskými děvčaty zvítězit. Utkání skončilo rozdílem 9 branek ve prospěch soupeřek. Ve druhém utkání nás čekal tým z Litovle. Děvčata se již ve vzájemném utkání potkala na listopadovém Vangl Cupu, kde zvítězily ivančické házenkářky. Domácím děvčatům tak nechybělo odhodlání a touha získat dva body. Po prvním poločase jsme vedly 8:3 a doufaly, že je rozhodnuto, ale vše bylo jinak. Holky z Litovle nic nevzdávaly a od 12. minuty druhého poločasu, kdy bylo skóre 11:6 pro Ivančice, se šnůrou čtyř branek dotáhly na rozdíl jediného gólu. Naštěstí pro nás jim to na víc nestačilo a my si tak do tabulky žákovské ligy připsaly vydřené dva body. Ve třetím utkání jsme nastoupily opět proti soupeři z Prahy, tentokrát proti družstvu Astry Praha. Po vyrovnaném 1. poločase, kdy jsme si udržovaly jedno, až dvoubrankové vedení se nám podařilo soupeře ve druhém poločase zlomit a pohodlně dovést utkání k výhře 19:13. V posledním utkání proti Havlíčkovu Brodu se nám příliš nedařilo střelecky a větší množství technických chyb rozhodlo o naší prohře 8:14.

Utkání s vyrovnanými nebo i lepšími soupeři nám opět ukázala slabší místa, na kterých je třeba dál pracovat. I přesto ale děvčata bojovala a snažila se dovést každé z utkání k co nejlepšímu výsledku. Nyní máme přibližně měsíc na přípravu a 9. 2. zajíždíme k 3. kolu žákovské ligy do Písku.

HKI – DHC Slavia Praha        10:19

Sestava a branky: Velebová Gabriela, Fadrná Nikola – Doležalová Klára, Navasardyanová Viktoriya 3, Vaňková Sandra, Kusslová Nikola 3/1, Horová Viktorie, Svobodová Martina, Hacarová Adriana, Vavroušková Dorota 2/1, Klímová Aneta, Šteflová Zuzana 1, Cvrkalová Zuzana 1

HKI – DHK Litovel    11:10

Sestava a branky: Velebová Gabriela, Fadrná Nikola – Doležalová Klára 1, Navasardyanová Viktoriya 1, Vaňková Sandra, Kusslová Nikola 2, Horová Viktorie, Svobodová Martina 2, Hacarová Adriana 1, Vavroušková Dorota 3/1, Klímová Aneta, Šteflová Zuzana, Cvrkalová Zuzana 1

HKI – Astra Praha       19:13

Sestava a branky: Velebová Gabriela, Fadrná Nikola – Doležalová Klára 3/1, Navasardyanová Viktoriya 6, Vaňková Sandra 1, Kusslová Nikola 5/2, Horová Viktorie, Svobodová Martina, Hacarová Adriana 2, Vavroušková Dorota 1, Klímová Aneta, Šteflová Zuzana, Cvrkalová Zuzana 1

HKI – Jiskra Havlíčkův Brod 8:14

Sestava a branky: Velebová Gabriela, Fadrná Nikola – Doležalová Klára, Navasardyanová Viktoriya 1, Vaňková Sandra 1, Kusslová Nikola 4/1, Horová Viktorie, Svobodová Martina, Hacarová Adriana 1, Vavroušková Dorota 1, Klímová Aneta, Šteflová Zuzana, Cvrkalová Zuzana