Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Novotný Zdeněk

17.01.2008 | Jiří Obršlík

Skvělý hráč, trenér, rozhodčí, odchovanec ivančické házené...

Narodil se 17.01.1942 v Ivančicích. Spolu se svým bratrem Karlem se stali pojmem ivančické házené. S házenou začal v dorostu v roce 1956. Po tříletém působení v dorostenecké soutěži začal hrát za muže, to se psal rok 1959. Jeho nesporných kvalit si všiml i vojenský sportovní oddíl házené DUKLA PRAHA. Tam Zdeněk Novotný (Novas) odešel v roce 1961 na dva roky na vojnu, kde hrál v žlutočervených barvách pražského klubu. Po návratu působil jako hráčská opora v rodném klubu do svých 36 let.

Protože se nechystal pověsit házenou na hřebík začínal úspěšnou trenérskou dráhu, jako hrající trenér od  roku 1976, kdy složil trenérské zkoušky III. třídy. Dále ve stejném roce absolvoval rozhodcovské zkoušky a stal se rozhodčím v házené II. třídy. Jako rozhodčí působil od roku 1976 až do roku 1992.

Jako trenér vedl od roku 1976 do roku 1981 první házenkářský tým Ivančic v krajském přeboru I. Z toho první tři roky jako hrající trenér.

Od roku 1982 trénoval dorost v krajském přeboru I. A to do roku 1985. I tato generace hráčů – jeho svěřenců  později v letech 1990 – 1994  bojovala o nejvyšší soutěž v republice.

Po sedmi letech v roce 1992  se vrátil k týmu vedenému Zdeňkem Missbachem, který se zvedl až do extraligy. Tento trenérský tandem držel až do roku 1997, kdy od klubu HK IVANČICE odešel jeho generální sponzor IVACAR IVANČICE a tým odstoupil z extraligy. Zdeněk Novotný stejně jako jeho kolega na trenérské lavičce odešli od týmu. Poté tento skvělý hráč a  trenér Zdeněk Novotný odešel z hlavní scény ivančické házené. 
Nábor
Hledáme děvčata a chlapce

ročníky 2011 a mladší

Přijďte mezi nás!!!

VÍCE INFORMACÍ TADY!

ČESKÁ HÁZENÁ!
Partneři
 
HK Ivančice - kontakt: ivancicehazena@gmail.com RSS