Lenka Hájková | | Ženy

Vítězství, které nám přidá na klidu

Ženy ...

V neděli 3. října 2021 odehrály ženy HKI 5. kolo 1. ligy, ve kterém se historicky poprvé střetly s Lions
Hostivice. Pro ivančické házenkářky bylo důležité tento domácí zápas vyhrát hned z několika důvodů.
Jednak aby v tabulce neztratily těsný kontakt se třemi vedoucími celky, ale také proto, aby opět nabyly
házenkářské sebevědomí.

Jako v předešlých zápasech, i tentokrát první minuty zápasu patřily spíše soupeři. Hostivické lvice
nasadily vysoké tempo zápasu a rychlými přechody do útoku nedávaly Ivančicím čas zformovat obranu.
V 6. minutě se hostující ujaly již tříbrankového vedení, když na ukazateli svítil stav 1:4. Domácí
házenkářky na herní styl Hostivic nedokázaly adekvátně reagovat a nedařilo se jim odrážet jejich
ofenzivu. Trenér žen HKI proto už v 10. minutě sáhl po prvním oddechovém čase s jasným cílem – zcelit
obranu a přenést střelecké pozice do postupného útoku. Po této přestávce se hra HKI zlepšila, obrana
přitvrdila a útok byl organizovanější. A ačkoli se ve výkonu domácích hráček stále nacházely určité
rezervy, ve 20. minutě se po pěkné dohrávce až do levého křídla domácí poprvé ujaly vedení 12:11. Do
poločasu Hostivice tlaku Ivančic úspěšně odolávaly. Zápas podle očekávání zůstal vyrovnaný a do šaten
hráčky odcházely s rozdílem jediného gólu ve prospěch Ivančic 17:16.

Konečně naše hra!

Návrat na palubovku byl v jasné režii HKI. Prvních 6 minut druhého poločasu domácí vyhrály 4:0. Obrana
byla konečně taková, na jakou jsme u našich hráček zvyklí. Tvrdší obrana kombinovaná s osobní obranou
Karolíny Chudé úspěšně zastavila většinu ofenzivních pokusů hostujících. Lions se proto odhodlaly ke hře
bez brankářky. Tento risk hostujícím vyšel. Začaly se opět střelecky prosazovat a snížily na 24:21. Na to
samozřejmě ivančický trenér reagoval druhým oddechovým časem. Po něm se zápas konečně zlomil.
Domácí velice dobře změnily styl obrany a Hostivice v posledních 15 minutách hry nezvládly vstřelit více
jak 3 branky. K pevně vybudované obranné tvrzi domácí hráčky přidaly plynulý útok a postupně
navyšovaly svůj náskok až do konečného stavu 31:24.

Slovo trenéra: Začátkem zápasu jsem se obával další smutné neděle, ale z týmu jsem cítil soustředěnější
a odhodlanější přístup než předešlé 2 víkendy. Zvládli jsme na hru soupeřek zareagovat podstatně
rychleji a dokázali jsme se vrátit do zápasu už v prvním poločase. Do šaten jsme tedy mohli jít o něco
klidnější. Druhý poločas byl z naší strany jako obvykle lepší. Všechny hráčky dnes předvedly velmi dobrý
výkon. Střídající hráčky zvládly naskakovat do zápasu, aniž by se to jakkoli projevilo na plynulosti hry. Je
to pěkné vítězství, které nám přidá na klidu před dalším zápasem.

V neděli 10. 10. 2021 od 17.00 hodin čeká na ženy HKI jejich úvodní utkání Českého poháru na půdě SK
UP Olomouc, který si ve svém prvních kole poradil s Velkou Bystřicí s přehledem 40:21.