Jiří Obršlík | | Muži

V boji o první místo rozhodnuto

Muži "A"...

Poslední šanci dohnat náskok prvních Maloměřic měli naši muži tuto sobotu právě na hřišti vedoucího týmu. Posledních několik kol se však potýkáme se znatelnou absencí spojek a i přes účast našeho odchovance ve službách extraligového Nového Veselí Jakuba Štěrby nás čekal velmi těžký úkol.

Od začátku utkání měli domácí převahu a naši muži tahali za kratší konec. Velice těžko jsme hledali střelecké pozice. Obrana Maloměřic byla opravdu kompaktní a velmi dobře připravená. My jsme naopak nebyli dostatečně důrazní a nechávali soupeři příliš mnoho prostoru. První poločas tak skončil rozdílem pěti branek 18:13. V případě zlepšení zde však stále existovala naděje na dva body. Ta se bohužel brzo po začátku druhé půle vytratila. Po sporném faulu jsme přišli o pilíř naší obrany Honzu Kvasničku a Maloměřice měli ještě snažší úlohu při navyšování svého náskoku. V útočné fázi jsme navíc začali kupit technické chyby. Nechtěli jsme utkání a vzdát a bojovali jsme až do konce, ale stálo nás hodně sil překonat domácí obranu a ještě více jejich brankáře. Závěr sezóny se nám bohužel nedaří a Majlont zaslouženě vyhrál 39:25. Tímto jim předčasně gratulujeme k vítězství v 2. lize a přejeme hodně štěstí v baráži o 1. ligu.