Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Jahoda Ivo

18.01.2008 | Jiří Obršlík

Dlouholetý hráč, patriot, výborný trenér a učitel, odchovanec ivančické házené...

Narodil se 26.10.1934 v Ivančicích. S házenou začal až v dorostu. Od šestnácti let nastupoval za „A“ tým mužů. Tehdy šlo ovšem o českou házenou. V roce 1953 se začalo i v Ivančicích hrát Handball ( dnešní podoba házené). Brzy se vytvořilo velice silné družstvo a přes vítězství v krajském přeboru, postoupilo do 2. ligy. V tomto družstvu působil IVO JAHODA 22 let.

„Jako pravověrný „Vančák“ jsem odmítl hrát za prvoligový KPS BRNO a i za ZLÍN“.   

Během působení v mateřském – jediném klubu své kariéry byl v reprezentačním družstvu Jihomoravského kraje a celostátním družstvu „JISKRA“.

Po skončení aktivní hráčské kariéry se Ivo Jahoda stal trenérem mužů.

Díky svému povolání pedagoga základní devítileté školy Růžová ( dříve II. ZDŠ, dnes ZŠ Vladimíra Menšíka) na tělesnou výchovu, přitáhl k házené dlouhé zástupy svěřenců – žáčků, které učil první házenkářské krůčky. Ti ke svému učiteli-trenérovi vzhlíželi s velkým respektem i  údivem a jistě odměnou největší je pro trenéra, že většina odchovanců v extraligovém družstvu devadesátých let prošla rukama tohoto skvělého hráče i trenéra. 


 
Nábor
Hledáme děvčata a chlapce

ročníky 2011 a mladší

Přijďte mezi nás!!!

VÍCE INFORMACÍ TADY!

ČESKÁ HÁZENÁ!
Partneři
 
HK Ivančice - kontakt: ivancicehazena@gmail.com RSS