Lenka Hájková | | Žačky

Mladší žákyně odehrály první turnaj v Bohunicích

V neděli 25.9. vstoupily do nové sezóny i mladší žákyně. Na svůj první mistrovský turnaj zavítaly do nedalekých Bohunic. V letošní sezóně došlo ke změně, kdy se nehraje systémem každý s každým doma-venku, ale hrajeme utkání turnajově. Mladší žačky tak na každém turnaji odehrají 3 utkání, kdy každé utkání se skládá z osobní obrany hrané 8 minut a utkání na 15 minut.

V Bohunicích jsme do turnaje vstupovaly utkáním s děvčaty z Veselí a Strážnice, které letošní ročník hrají společně. V utkání se ivančické házenkářky jasně ujaly vedení, které postupně navýšily až na konečných 24:12. Následovala krátká pauza a utkání s domácím Tatranem Bohunice. Pohledné utkání, které skončilo remízou 16:16. Stejně vyrovnané utkání následovalo i po krátké pauze, kdy se ivančická děvčata postavila soupeřkám z Kuřimi. Tady jsme doplatily na úzký kádr, kdy v závěru utkání děvčatům chyběly síly na obrat. Utkání jsme prohrály 15:17. V zápasech s Bohunicemi a Kuřimí nás trápila především střelba. Vypracovaly jsme si spoustu vyložených brankových příležitostí, které holky nebyly schopné proměnit.

I tak děvčata předvedla pohlednou házenou s pěknými akcemi. Další turnaj děvčata čeká již v neděli 2.10., kdy na domácí palubovce přivítají soupeřky z Měnína, Kuřimi a Hostěrádek.

SHK Veselí n. M./DDM Strážnice – HK Ivančice 12:24

Sestava a branky: Kudláčková – Orlíčková 3, Do, Evstafeva 7, Pašková 2, Kusslová 4, Feithová 7, Nováková 1/1

HK Ivančice – Tatran Bohunice 16:16

Sestava a branky: Nováková – Orlíčková 1, Do, Evstafeva 8, Kudláčková 1, Pašková, Kusslová 2, Feithová 4

HK Ivančice – SK Kuřim 15:17

Sestava a branky: Kudláčková – Orlíčková, Do 3, Evstafeva 4, Pašková 1, Kusslová, Feithová 7/1, Nováková